Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 545 dairenin anahtarları, Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır tarafından hak sahiplerine törenle teslim edildi.

Antalya’daki Teleferik Kazası: Kurtarma Anları Kamerada Antalya’daki Teleferik Kazası: Kurtarma Anları Kamerada

Kentsel Dönüşüm Projesi ve Teslimat

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, planlı, kurallı ve kimlikli bir kent inşa etmek için Güneş Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Başkan Böcek, atıl kalan, ihalesi 3 kez katılım olmadığı için iptal edilen projeyi, vatandaşların mağduriyetini önlemek için seçim beyannamesinde olmamasına rağmen hayata geçirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat şirketi ANTEPE A.Ş. tarafından yürütülen projede 545 daire inşa edildi. 29 Mart 2022’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve hak sahiplerinin katılımıyla temeli atılan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde mutlu sona ulaşıldı. Hak sahiplerine anahtarları törenle teslim edildi.

Yeşil Alan ve Kanalizasyon Çalışmaları

Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında 11 bin metrekare yeşil alan ve çocuk oyun alanları da oluşturuldu. Kepez’de önemli altyapı çalışmaları yapıldı. 514 km kanalizasyon hattı yaptı. Bunun 183 kilometresi Kepez’e yapılmıştır.

Alanyaspor Başkanına Cevap

Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun Alanyaspor Tesisleri ile ilgili bugün yaptığı açıklamaya tepki gösteren Böcek, şu ifadeleri kullandı:
"Bir video gördüm. Alanyaspor’un Başkanı Hasan Çavuşoğlu demişki ‘Ben Muhittin Başkanla görüştüm. Alanyaspor Tesisleri’ni yapmamasının nedeni Alanyalılar kendisine oy vermediği için’ demiş. Bir şeyi karıştırıyorlar. Ben 913 mahalle içinde bir tek mahallenin bile oyunu bilmiyorum, bilmeyeceğim dedim. Çünkü kimseyi ötekileştirmeyeceğiz dedim. Ancak Alanyaspor Tesisleri ile ilgili de buradan Alanya’ya bütün Türkiye’ye duyuruyorum. Alanyaspor Tesisleri coğrafi yönüyle çok yanlış bir yere temel atılmış. Devlette devamlılık vardır. Devlet terbiyesi aldığım için, gittim Alanyaspor Tesisleri’ne 39 milyon TL para yatırdım, bugünün parasıyla 140 milyon liradır. Sizin paranız. Ancak oranın hafriyatını da Çavuşoğlu inşaat yapmıştır. Yani kendisi. Beni birileriyle karıştırmasın Alanyaspor’daki otobüs de Antalya Büyükşehir Belediyemizin otobüsüdür. Öyle küçük hesaplarla hiçbir zaman siyaseti spora karıştırmadım. Kimseyi de karıştırtmayacağım.”

Güneş Camii ibadete açıldı

Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, temsili olarak 19 hak sahibine dairelerinin anahtarlarını teslim etti. Törende, proje kapsamında inşa edilen Güneş Mahallesi Camii de dualar eşliğinde ibadete açıldı. Törenin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Güneş Mahallesi sakinleri ile birlikte iftar açtı.

Kaynak: İHA