Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, “merdiven altı” olarak tabir edilen ruhsatsız bir güzellik salonuna, ilçe sağlık müdürlüğü ve polis ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Baskında, 47 dolgu ürünü, 2 kullanılmış enjektör ve 2 dolgu cihazına el konuldu. İşletme sahibi ve iş yeri hakkında adli işlem başlatıldı.

Bursa'da 150 Polisin Katıldığı Masaj Salonlarına Şok Denetim Bursa'da 150 Polisin Katıldığı Masaj Salonlarına Şok Denetim

İnternet Üzerinden Tespit Edilen İşletmelere Operasyon

Konyaaltı Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, internet sayfaları ve sosyal medya hesapları üzerinden tespit ettikleri işletmelere baskın düzenledi. Bu işletmeler hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Sağlığı Olumsuz Etkileyebilecek İşlemler

Ekipler, Altınkum ve Kuşkavağı Mahallelerinde bulunan iki adrese düzenledikleri baskınlarda, sadece uzman hekimler tarafından yapılabilecek tıbbi işlemleri yetkisiz, liyakatsiz ve izinsiz bir şekilde uygulayan bir işletmenin iş yeri açma ve çalışma ruhsatının bulunmadığını tespit etti. İşletmede yapılan aramalarda, 47 kullanılmış dolgu ürünü, 2 kullanılmış enjektör ve 2 dolgu cihazına el konuldu. Bahse konu işletme sahibi ve ruhsatsız iş yeri hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Kaynak: Haber Merkezi