Antalya’da hava sıcaklığının 5 derece birden düşmesine rağmen, sahiller kar manzarası eşliğinde denize girenlerle dolu. 16 yıldır yaz-kış demeden denize giren 60 yaşındaki güreş antrenörü Şerafettin Uysal, kıyıdan yüzlerce metre açıldığında, onu görenlerin boğulduğunu zannettiği yönünde ihbarlarda bulunduğunu belirtti.

Denizdeki Macera

Uysal, “Sürekli deniz polisi geliyor yanıma, yardım lazım olup olmadığını soruyorlar. Ben ise açıkta yunus ve fok balıklarıyla oyun oynuyorum” dedi. Uysal, neredeyse görünmeyecek kadar açıldıktan sonra, yaklaşık 1 saatlik yüzme turunu tamamladı ve kıyıya döndü.

Soğuk Hava ve Deniz Tutkusu

Turizm kenti Antalya’da son iki gündür soğuk hava dalgası hakim. Bey Dağları’na kar yağışının başlamasıyla birlikte kentte sıcaklık 5 derece kadar düştü. Bugün öğle saatlerinde hava sıcaklığı 15 derece, nem oranı yüzde 32, deniz suyu sıcaklığı ise 20 derece olarak ölçüldü. Soğuk havadan dolayı Konyaaltı Sahili’nde boşluklar göze çarptı. Ancak, deniz tutkunu bazı vatandaşlar, Antalya’ya göre soğuk denilecek havada denize girmeyi ihmal etmedi. Sahilde, kar manzarası eşliğinde denize girenlerin yanı sıra güneşlenenler ve balık tutanların da olduğu gözlendi.

Çay Ağacı Yağı Nedir? Çay Ağacının Özellikleri ve Kullanım Alanları Çay Ağacı Yağı Nedir? Çay Ağacının Özellikleri ve Kullanım Alanları

Açıkta Yüzmenin Heyecanı

Açıkta yüzmenin apayrı bir heyecan olduğunu aktaran Uysal, seyir terasından kendisini açıkta görenlerin boğulma ihbarında bulunduğunu belirtti. “Orası çok heyecanlı, zaten o heyecanı yaşamaya gidiyorsun. Yukarıdan dürbünle izliyorlar ve denizde canlı var diye ihbarda bulunuyorlar. Zaman zaman deniz polisi geliyor yanıma, yardım lazım olup olmadığını soruyorlar. Şu anda poyraz var poyrazda geri gelmek çok zor, ama biz alışığız. Açıkta yunus ve fok balığı çok geliyor. Gelip benimle oynamak istiyorlar. Zararı olmuyor ama insan yine de tedirgin oluyor” dedi.

Kaynak: İHA