AKP’nin Tünektepe Sessizliği AKP’nin Tünektepe Sessizliği

Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, Bahçeşehir Koleji Lara Kampüsü’nde “Antalya’nın Havaları Havasından Geçilmez Tavaları” isimli geri dönüşüm sergisini açtı. Dünya Su Günü ve Orman Haftası kapsamında düzenlenen ‘Su ve İklim Çalıştayı’ ile birlikte başlayan sergi, 22 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Çalıştay Programı

Çalıştayın ikinci bölümü, 21 Mart’ta 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek. Programda, çevre mühendisi ve ÇETADER Genel Sekreteri Ebru Arslan Savaş “Çevre Mentörlüğü ve Dünya Su Günü”, Muratpaşa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ceren Şahin “Atık Yönetimi”, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Tahsin Şahin “Girişimcilik ve İnovasyon” konularında sunum yapacak.

Sanat Etkinlikleri

Ayrıca, ressam Sinan Demir, “Doğanın Belleğinde Uyuyanlar” kısa film gösterimi ve söyleşinin ardından öğrencilerle birlikte duvar resmi yapacak. Bağımsız Sanat Hareketi’nin gönüllü sanatçıları Natavan Aliyeva, Olga Mandrik, Aynur Demir, Mina Golzar, İren Toprak Matar, Rana Golzar, Sevda Kesim, Reyhan Okan ve Oksana Muraveva ise taş boyama, atık ve tava atölyeleriyle çalıştaya katılacak. Çalıştayın sonunda öğrencilerden oluşan müzik topluluğunun dinletisi gerçekleştirilecek.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten