Antalya Konyaaltı Sahili’nde balık avlamak için şişme botla denize açılan iki genç, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Durum, deniz polisini alarma geçirdi ve gençler kurtarıldı.

Olayın Detayları

Olay, Konyaaltı Sahili açıklarında sabah saatlerinde meydana geldi. Amatör balıkçılar Ali B. (22) ve Furkan K. (24), balık avlamak için botlarını şişirerek Lara tarafına doğru açıldılar. Ancak bir süre sonra, akıntının fazla olması sebebiyle kıyıya dönemediler ve sürüklenmeye başladılar. Havanın soğuk olmasıyla da zorlanan gençler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

A W107122 01

Pendik’te Silahlı Saldırı: Engelli Genç Yaralandı Baba Adalet İstiyor Pendik’te Silahlı Saldırı: Engelli Genç Yaralandı Baba Adalet İstiyor

Kurtarma Operasyonu

İhbar üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri botla harekete geçti. Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler, önce iki genci, daha sonra da botu kendi botlarına alarak kurtardı. Sağlık durumları iyi olan gençler, deniz polisi tarafından Konyaaltı Sahili’ne yaklaştırıldı ve botları suya indirildi. Gençler, kürek çekerek kıyıdaki arkadaşlarının yanına ulaştılar. Deniz polisi ise görev yeri olan Kaleiçi Yat Limanı’na döndü.

Kaynak: İHA