Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi öncülüğünde düzenlenen '10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü' etkinliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Pilates ve Sağlıklı Yaşam Etkinliği

Özel Yaşam Hastaneler Grubu işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, katılımcılara sıklıkla şikayet edilen duruş bozuklukları ve ani, zorlayıcı hareketler sonucu ortaya çıkan boyun ve bel fıtığı rahatsızlıkları için özel egzersizlerin yanı sıra pilates dersleri de sunuldu.

Belediyeden Spor ve Sağlık Bilinci

Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürü Varol Tanğ, belediyenin her gün sabah sporu düzenlediğini ve katılımcılara sağlıkla ilgili önemli bilgiler aktardığını belirtti. Tanğ, bu spor etkinliklerinin sağlıklı bir yaşam sürmeye, obeziteden uzak kalmaya ve bulaşıcı hastalıklardan korunmaya katkı sağladığını vurguladı.

Antalya’da 'Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü' etkinliği büyük ilgi gördü

Katılımcıların Memnuniyeti

Katılımcılardan Fadime Ötgen, dizine protez takılma aşamasına rağmen düzenli olarak spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürdüğünü ifade etti. Ötgen, belediyenin sağladığı ücretsiz spor imkanları sayesinde sağlıklı bir yaşama kavuştuğunu belirterek, insanları çevresindeki etkinliklere katılmaya teşvik etti.

Tarsusspor Nisa Yalçın'ı kadrosuna kattı Tarsusspor Nisa Yalçın'ı kadrosuna kattı

Ukraynalı Marina Ören ise Muratpaşa Belediyesi'nin antrenörleriyle spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürdüğünü dile getirdi. Ören, düzenlenen etkinlikten memnun kaldığını ve doktorlardan aldığı fıtık egzersizleri konusundaki bilgilerin kendisine yardımcı olduğunu aktardı.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten