Kağıthane'de Anucur Çetesine Şafak Operasyonu: Otomatik Silahlar ve Uyuşturucular Ele Geçirildi Kağıthane'de Anucur Çetesine Şafak Operasyonu: Otomatik Silahlar ve Uyuşturucular Ele Geçirildi

Antalya’da, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 3 kişiden toplamda 950 bin TL değerinde ziynet eşyası ve 650 bin TL nakit para alan iki şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dolandırıcılık Operasyonu

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, telefonla irtibat kurdukları İ.Y. ve H.Y. isimli vatandaşlardan 950 bin TL değerinde ziynet eşyasını alan S.Y. ile aynı yöntemle M.A. isimli vatandaştan 650 bin TL nakit para alan F.F.Y. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Tutuklamalar ve Suçlamalar

Emniyetteki işlemlerinin ardından ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan adli makamlara sevk edilen S.Y. ve F.F.Y. isimli şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu durum, yetkililerin dolandırıcılık suçlarına karşı sürdürdüğü kararlı mücadelenin bir göstergesi oldu.

Kaynak: İHA