Antalya’nın Aksu ilçesinde meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı, 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ve 1 kişinin hala arandığı trafik kazasında ölü sayısı 2’ye çıktı.

Kaza Detayları ve Sonuçları

Kaza, Aksu ilçesi Gökdere Mahallesi’nde gece saatlerinde gerçekleşti. Yunus Berho’nun kullandığı ve içerisinde toplam 8 kişinin bulunduğu 15 MA 0595 plakalı Tofaş marka otomobil, yaklaşık 2 metre yükseklikteki bir köprüden dereye uçarak suya gömüldü. Araçtaki kişiler, dereden çıkarıldıktan sonra sağlık ekiplerince hastaneye götürüldü. Ancak, hastaneye kaldırılan 1,5 yaşındaki Omar Hamdi, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Arama Çalışmaları

Derede kaybolan İbtisem Berho (25) ve 9 yaşındaki Rihan Berho için Jandarma Arama Kurtarma (JAK), itfaiye, AFAD, UMKE ekipleri ve dalgıçlar tarafından arama çalışmaları başlatıldı. Sabah erken saatlerde tekrar başlayan aramalarda, JAK’ın su altı timi, aracın düştüğü noktadan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta İbtisem Berho’nun cansız bedenine ulaştı. Ekiplerin 9 yaşındaki Rihan Berho’yu arama çalışmaları ise devam ediyor.

Sakarya'da Denize Giriş Yasak! Hava Koşulları Riskli Sakarya'da Denize Giriş Yasak! Hava Koşulları Riskli

Kazanın Ardından

Kazanın yaşandığı alanda komşuları ve yakınları da olayı yakından takip etti. Kazazedelerin yakını, “Bizim yanımıza gezmeye gelmişlerdi. Babaları götürdü ve araba dereye düştü" dedi. Gökdere Muhtarı Mehmet Göçer ise, “Aileyi tanımıyorum. İşçi bir aile, mahallemizde çalışıyorlar. Akşam 9 buçuk 10 civarı kanal yolundan köprünün üstünden geçerken, sudan aşağı düşmüşler. Araçta 8 kişi varmış, bir kısmını çıkarmışlar. İki kişi derede kalmış. Bir tane de hastaneye giderken vefat etmiş bir çocuk var. 2 kayıptan biri bulundu. Jandarma ekipleri arama çalışmalarına devam ediyor. Hastaneye giden 3 kişiden birinin buradan ölü olarak gidiyor. Jandarmadan aldığımız bilgiye göre biri vefat etmiş. 2’si hastanede yatıyor şu an, vefat eden kişinin çocuk olduğu söyleniyor. Derede aranan kişinin de 9 yaşında olduğu bilgisini verdiler. Genç kadının cansız bedeni sabah bulundu, şimdi kardeşi olan 9 yaşındaki çocuğu arıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi