Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Belediye tarafından 30 milyon lira yatırımla başlatılan Deniz Baykal Spor Kompleksi’nin inşaatı neredeyse tamamlandı. İnşaatın %90’ı tamamlanmış durumda.

Deniz Baykal’ın Anısına

Muratpaşa Belediyesi, 1973’te Antalya milletvekili olarak TBMM’ye giren, bakanlık ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan ve 11 Şubat’ta hayata veda eden CHP’nin 4. Genel Başkanı Deniz Baykal’ın anısına bu spor kompleksine ismini verdi.

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 26 Şubat 2024 Pazartesi Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 26 Şubat 2024 Pazartesi

Kompleksin Özellikleri

Kızılarık Mahallesi’nde 8 bin metrekare alana kurulan spor kompleksi, çeşitli spor dallarına ev sahipliği yapacak. Yarı olimpik yüzme havuzu izolasyon testlerini başarıyla geçti. Ayrıca, okçuluk sahası aynı zamanda halı saha olarak da kullanılacak. Çimlendirme çalışmaları tamamlandı ve sporcuların kullanacağı soyunma kabinleri kullanıma hazır hale getirildi. Bölgedeki peyzaj çalışmaları da sona yaklaşıyor.

Anma Kararı

Merhum Deniz Baykal’ın adının, memleketi Antalya’daki bu spor tesisine verilmesi kararı, Haziran ayında Muratpaşa Belediye Meclisi’nde siyasi partilerin oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Haber Merkezi