Antalya’nın Manavgat ilçesinde, önündeki araçla mesafeyi korumak için el frenini çeken bir sürücünün kullandığı otomobil yoldan çıktı. Şarampole inen otomobilin sürücüsü, yol kenarındaki böğürtlenlerin bulunduğu çalılık alana girerek kazayı burnu kanamadan atlattı. Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza Detayları

Kaza, Alanya-Manavgat D-400 karayolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 07 TK 025 plakalı otomobil, yolun sol şeridinde seyir halindeyken Tekandız mevkiinde trafik ışıklarına geldi. Bu sırada, ismi öğrenilemeyen sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti ve otomobil yoldan çıkarak şarampole indi.

Kaza Sonrası Durum

Otomobil, yol kenarında böğürtlenlerin bulunduğu çalılık alana girerek durabildi. Sürücü, kazayı burnu bile kanamadan atlatırken, yardımına gelen vatandaşlara, önündeki araçla takip mesafesini korumak isterken frene bastığını, istem dışı olarak el frenini çekince aracın kaydığını ve yoldan çıktığını söyledi.

Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti

Kaza Anının Güvenlik Kamerası Kaydı

Kaza anı, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Otomobilin yoldan çıkarak böğürtlenlere çarpması sırasında önünde seyir halindeki otomobil sürücüsünün panikleyerek kavşaktan karşı şeride geçtiği görüldü. 

Kaynak: İHA