Antalya'da, Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılsaray Mahallesi'ndeki çocuk parkında yaşanan olayda, alkol aldığı arkadaşıyla tartışan bir kişi, arkadaşını göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet, Perşembe gecesi saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Polis ekipleri, kısa sürede şüpheliyi başka bir parkta otururken yakaladı.

Polis ve Sağlık Ekipleri Olay Yerinde

Olay, parkta kanlar içinde yatan bir kişinin görülmesiyle ortaya çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri, Süleyman Celebe'ye (51) ait kimliği taşıyan kişinin yaşamını yitirdiğini belirledi. Göğüs kısmında bıçak darbesi bulunan Celebe'nin cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Güvenlik Kameraları ve Deliller

Olay Yeri İnceleme ekipleri, parkta çok sayıda alkol şişesi buldu ve bunları delil torbasına koydu. Güvenlik kameralarını inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın şüphelisinin Muaz Ç. (47) olduğunu tespit etti. Şüpheli, Muratpaşa ilçesindeki başka bir parkta otururken kıskıvrak yakalandı.

Tahra ile Başka Bir Saldırı Daha

Cinayetin hemen ardından, Muaz Ç.'nin hurdacılıkla uğraştığı ve aynı gün hurda malzemeleri sattığı Mahmut A. (47) ile de tartıştığı ortaya çıktı. Tartışma sırasında Muaz Ç., Mahmut A.'yı başından tahra ile yaraladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Şüphelinin İfadesi ve Pişmanlığı

Gözaltına alınan Muaz Ç., emniyetteki ifadesinde suçunu kabul etti ancak olayı nasıl gerçekleştirdiğini hatırlamadığını söyledi. Adliyeye sevk edilen Muaz Ç., gazetecilerin "Neden öldürdün?" sorusuna cevap vermezken, pişman olduğunu belirtti. Şüpheli, diğer yaralama olayıyla ilgili ise "Ben değil, içki yaptı" dedi.

Güvenlik Kamerası Görüntüleri

Olay anı, parkın güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, şüpheli ile hayatını kaybeden Celebe'nin tartışması ve ardından yaşanan kavga açıkça görüldü.

Kaynak: Haber Merkezi