Antalya’nın Alanya ilçesindeki İncekum balıkçı barınağında, bir balıkçı teknesi, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından çalınmaya çalışıldı. Ancak, tekne karaya oturdu ve şüpheliler kaçtı.

Olayın Detayları

Balıkçı Kadir Erdoğan, bir gün önce attığı ağları toplamak için barınağa geldiğinde, teknesini yerinde bulamadı. Teknesini açıkta, yanında bilinmeyen bir sürat teknesiyle birlikte karaya oturmuş halde buldu. Erdoğan, durumu hemen jandarmaya bildirdi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na konuyla ilgili bilgi verdi.

Erdoğan ve yakınları, tekneyi kurtarmak için çaba gösterdi. Ancak, yaklaşık bir saat süren çabalar sonucunda tekne kurtarılamadı ve Alanya limanından büyük bir çekici istendi. Tekne, çekici yardımıyla karaya çıkartılabildi.

Teknenin Durumu

Kadir Erdoğan, teknesinin dümeninin kırık olduğunu ve ciddi hasar gördüğünü belirtti. Ayrıca, “Bir sürat teknesi daha var, o tekneyle beraber karaya oturmuş halde bulduk” dedi.

İncekum Balıkçılar Barınağı Dernek Başkan Yardımcısı Adem Baysal, sabah 07.30’da gelen telefonla olaydan haberdar olduğunu belirtti ve “Gece bir ihbar gelmiş, gelip bakmışlar bir şey bulamamışlar, şu anda araştırılıyor. Sürat teknesi buradaydı ama barınağa ait değil” dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA