Antalya Emniyet Müdürlüğü asayiş birimleri, son bir haftada gerçekleştirdikleri yoğun denetimler sonucunda 276 bin 660 kişiyi sorguladı, 2 bin 769 kişiyi yakaladı ve 205 kişiyi tutukladı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş birimleri, "Kasten Öldürme, Kasten Yaralama, Yağma, Hırsızlık ve Cinsel Suçlar" başta olmak üzere meydana gelen asayiş olayları, vale ve özel güvenlik hizmetlerine yönelik denetim uygulaması ve Antalya Huzur Uygulaması kapsamında aranan şahıslara yönelik kapsamlı çalışmalar yürüttü.

Burdur'da yaşlı çift şarampole yuvarlandı Burdur'da yaşlı çift şarampole yuvarlandı

BİNLERCE SORGU, YÜZLERCE TUTUKLAMA

Son bir hafta içinde gerçekleştirilen uygulamalarda, toplamda 276 bin 660 şahıs sorgulandı, 2 bin 769 şahıs yakalandı ve adli makamlara sevk edilen 205 şahıs tutuklandı. Denetimler kapsamında ayrıca 242 bin 835 araç ve 10 bin 650 motosiklet incelendi. Bu denetimlerde çalıntı olduğu tespit edilen 3 otomobil ve 10 motosiklet ele geçirildi. Ayrıca, 27 işletme denetlendi ve 2 işletmeye çeşitli hususlardan idari para cezası uygulandı.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Yapılan çalışmalar neticesinde, 1 adet ateşli silah, 30 adet fişek, 3 adet polis üniforması, 4 adet bisiklet, 1 adet cep telefonu ile çok sayıda gıda ve giyim eşyası ele geçirildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün etkin denetimleri, şehirde huzur ve güven ortamının sağlanmasına önemli katkılar sağladı. Bu tür denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.

Kaynak: İHA