Antalya’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen AntFest Engelliler Festivali”, Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda büyük bir coşkuyla başladı.

Festivalin Açılışı ve Kortej Yürüyüşü

Festival, üniversite kampüsünde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle start aldı. Yürüyüşe Antalya Valisi Hulusi Şahin de katıldı. Jandarma atlı birlikleri, özel bireylerden oluşan mehteran takımı, Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, engelli bireyler, aileleri ve öğrencilerin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Festivaldeki Etkinlikler ve Gösteriler

Yürüyüşün ardından festival alanında, İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma (JAK) köpeklerinin özel bireyler için düzenlediği gösteri büyük ilgi gördü. Festivalde engelli bireylerin şiir, müzik dinletisi, dans ve ritim gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Özel Bireylerin Eğlence Dolu Anları

Açılış programının ardından özel bireyler, şişme oyun parkurları, spor ve oyun alanlarındaki etkinliklerle keyifli vakit geçirdi. Festival alanında kurulu stantları gezen Vali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, özel bir festivalin hayata geçirildiğini belirtti.

Vali Şahin’den Teşekkür Mesajı

Festivale gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını ifade eden Şahin, “Çok neşeli, keyifli bir etkinlik oldu. Beklediğimizin de üstünde bir ilgi gösterildi. AntFest, Engelliler Haftası’na, Antalya’ya çok yakıştı. Özel bireylerimiz ailelerimizin, toplumumuzun en kıymetlileri, en özelleri. Bu hafta vesilesiyle bir araya geldiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Serdar Ortaç neden Ahmet Kaya'ya çatal fırlattı? Serdar Ortaç'tan Şok Açıklama Serdar Ortaç neden Ahmet Kaya'ya çatal fırlattı? Serdar Ortaç'tan Şok Açıklama

Programa Vali Yardımcısı Erol Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de katıldı.

Kaynak: AA