Antalya’da yaşayan 42 yaşındaki Sabiha İnce, tüp bebek tedavisi sürecinde geçirdiği operasyonda karnında ameliyat iğnesinin unutulduğunu iddia ederek hukuki süreç başlattı.

Tüp Bebek Merkezine Başvuru ve Miyom Tespiti

İnce, Kumluca ilçesinde yaşamaktadır ve bebek sahibi olma hayaliyle Antalya merkezindeki bir tüp bebek merkezine başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda İnce’nin yumurtalıklarında miyom (rahim içinde gelişen iyi huylu tümör) olduğu tespit edildi. Bu tespit üzerine İnce, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 16 Ocak 2023’te miyom ameliyatı oldu.

Ameliyat Sonrası Ağrılar ve İğnenin Fark Edilmesi

Ameliyat sonrasında 1,5 yıl boyunca ciddi ağrılar yaşayan İnce, bu süre zarfında birçok doktora başvurdu ve uygulanan tedavilerle ağrısını hafifletmeye çalıştı. Ancak ağrıları devam eden İnce, karnında ameliyat iğnesinin unutulduğunu, başka bir şikayeti için gittiği Kumluca Devlet Hastanesi’nde ortopedi doktorunun istediği röntgen filmi ile öğrendi.

Alanya Çöpe Döndü: İncekum Halk Plajı'nda Çadır Krizi Alanya Çöpe Döndü: İncekum Halk Plajı'nda Çadır Krizi

Hukuki Süreç Başlatıldı

Bu durum üzerine İnce, avukatı aracılığıyla sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. İnce’nin avukatı Süleyman Kesici, müvekkilinin ameliyat sonrası birçok doktora başvurmasına rağmen 1,5 yıldır ağrılarının dinmediğini belirtti. Kesici, unutulan iğnenin sebep olduğunun uzun süre anlaşılamamasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

“Diken Batması Gibi Bir Ağrı Vardı”

İnce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl 16 Ocak’ta ilk ameliyatı oldum. İlerleyen zamanda karnımda bir ağrı oluştu, baskı vardı. Yakınlarıma sürekli sağ tarafımda diken batması gibi bir ağrı olduğunu söylüyordum. Ağrıların olmaması için lastikli kıyafetler giymeye başladım ama yine çare olmadı.” dedi.

“Tekrar Bir Operasyon Geçirmek Zorundayım”

İnce, ağrılarının devam etmesi üzerine hastaneye başvurdu ve çekilen tomografi sonucunda 'yabancı cisim materyali izlendi ’ ifadesi yer aldı. Ancak hiçbir doktor bunun ne olduğunu araştırmadı. İnce, “Röntgen sonucuna bakan doktor karnımda ameliyat iğnesi olduğunu söyledi ve şok geçirdim. Hala karnımda iğne ile yaşıyorum ve tekrar bir operasyon geçirmek zorundayım. Bunun için de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdum, doktorlar ameliyata karar verecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA