Antalya’nın Serik ilçesinde, Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki Ali Eroğlu’nun evinde yangın çıktı. Yangın sırasında evde yalnız olan Eroğlu ve kedisi “Kömür”, oğlu Veli Eroğlu (41) tarafından kurtarıldı.

Alanya'da Özel Hastanenin Balkonundan Düşen Kişi Yaralandı! Güvenlik Kameraları Saniye Saniye Kaydetti Alanya'da Özel Hastanenin Balkonundan Düşen Kişi Yaralandı! Güvenlik Kameraları Saniye Saniye Kaydetti

Yangın ve Kurtarma Operasyonu

Eroğlu’nun 3 katlı evinin birinci katının mutfak kısmında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İşten eve dönen Veli Eroğlu, yangını fark etti ve hemen eve girerek babasını ve kedilerini dışarı çıkardı.

İtfaiye ve Polis Müdahalesi

Yangın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. 2 itfaiye ekibinin müdahalesi sonucu yangın kısa sürede söndürüldü. Ancak yangın, evde hasara neden oldu.

Oğuldan Açıklama

Veli Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, eve yaklaştığında dumanları gördüğünü ve babasının Alzheimer hastası olduğu için evden çıkamadığını belirtti. Eroğlu, “Hemen eve girdim, babamı dışarı çıkardım, kedinin de camın önünde olduğunu gördüm, onu da aldım, çıktık.” dedi.

Kaynak: AA