Antalya Valisi Hulusi Şahin, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırlıkların tamamlandığını duyurdu. Şahin, 6 bin 40 sandıkta 1 milyon 925 bin 946 seçmenin oy kullanacağını ve bu süreçte 11 bin 520 personelin görev yapacağını belirtti.

Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Seçim öncesi ve sonrası için alınacak güvenlik tedbirleri konusunda çalışmaların tamamlandığı bildirildi. Antalya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında, kurum amirlerinin katılımıyla Seçim Güvenliği Basın Bilgilendirme Toplantısı AFAD binasında düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta Galeria Sitesi Davası: Tutuklu 7 Sanığa 17 Yıl 6'şar Ay Hapis Ceza Verildi Kahramanmaraş'ta Galeria Sitesi Davası: Tutuklu 7 Sanığa 17 Yıl 6'şar Ay Hapis Ceza Verildi

Antalya’da Ciddi Bir Hadise Yaşanmadı

Vali Şahin, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan 31 Mart seçim takvimine göre, seçmen iradesinin sandığa yansıması için üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini ifade etti. Şahin, “Bugüne kadar Antalya’da ciddi bir hadise, bir olumsuzluk yaşanmadı” dedi ve önümüzdeki birkaç gün için aynı huzurlu ortamın devam edeceğini umduğunu belirtti.

Kolluk Görevlilerimiz Görevleri Hazır

Vali Şahin, seçim sürecinde alınan tedbirlerin çok sıkı olduğunu ve kolluk görevlilerinin görevlerine hazır olduğunu belirtti. Şahin, “Sandıkların nakli, sandık görevlilerinin intikali dahil tüm tedbirlerimiz tamamlanmış durumda” dedi ve pazar günü seçmen iradesinin sandığa bağımsız, huzurlu ve sorunsuz bir şekilde yansıdığı bir seçimi daha idrak edeceklerini umduğunu ifade etti.

Vali Şahin, 6 bin 40 sandıkta 1 milyon 925 bin 946 seçmenin oy kullanacağını ve bu süreçte 4 bin 171 jandarma, 7 bin 349 polis olmak üzere toplamda 11 bin 520 personelin görev yapacağını sözlerine ekledi. Bu, Antalya’nın 31 Mart yerel seçimlerine hazır olduğunun bir göstergesi.

Kaynak: Antalya Valiliği/Bülten