Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün asayiş birimleri tarafından son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda 240 kişi tutuklandı.

Suçlar ve Operasyonlar

Kasten yaralama, tehdit, cinsel suçlar, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlar başta olmak üzere meydana gelen asayiş olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda, 277.500 kişi hakkında sorgulama yapıldı. Bu kişilerden 710’u aranan şahıs olmak üzere toplamda 2.480 kişi yakalandı. Adli makamlara sevk edilen 240 kişi ise tutuklandı.

Araç Kontrolleri ve Hırsızlık Olayları

Yapılan kontrollerde 180.200 araç ve 8.660 motosiklet incelendi. Bu incelemeler sonucunda çalıntı olduğu belirlenen 4 otomobil, 9 motosiklet ve 3 bisiklet yakalandı.

Huzur Uygulaması

Huzur uygulaması kapsamında 125 umuma açık yer, 22 iş yeri, 7 alışveriş merkezi, 85 metruk bina, 42 okul çevresi ve 97 park/bahçe kontrol edildi. Bu kontroller sonucunda 137 araca cezai işlem uygulandı.

Ele Geçirilen Malzemeler

Yapılan çalışmalar neticesinde 32 adet ateşli silah, 300 adet fişek ve hırsızlık malzemesi olarak kullanılan çok sayıda gıda, giyim ve ziynet eşyası ele geçirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelesini yasaların verdiği yetki ve sorumluluk bilinci ile hız kesmeden kararlılıkla sürdüreceğini belirtti.

Kavga eden iki esnafı ayırmaya çalışırken vuruldu Kavga eden iki esnafı ayırmaya çalışırken vuruldu

Kaynak: Haber Merkezi