Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Hurma Bitki Üretim Tesisi’nde yetiştirilen 2 milyon yazlık çiçek, kenti güzelleştirmek için toprakla buluşuyor.

Küresel Gazeteciler Konseyi'nden 'yanlış karardan vazgeçin' çağrısı Küresel Gazeteciler Konseyi'nden 'yanlış karardan vazgeçin' çağrısı

Kenti Güzelleştirme Çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediye Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent merkezi ve ilçelerin daha renkli ve güzel görünmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor. Antalya’nın caddelerini, sokaklarını, refüjlerini ve kavşaklarını süsleyen milyonlarca yazlık çiçek, belediyenin Hurma Bitki Üretim Tesisleri’nde özenle yetiştiriliyor. Üretimi tamamlanan çiçekler, kent estetiği ve güzelleştirme çalışmaları kapsamında refüj ve parkları süslüyor.

Mevsimlik Bitkilerin Toprakla Buluşması

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yetiştirilen yaklaşık 2 milyon yazlık çiçek, kent merkezi ve ilçelerde toprakla buluşmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki refüj ve kavşakları süsleyecek olan vapur dumanı, salvia vinca, tagates, kedi tırnağı, zinnia türü çiçekler, kent estetiğine görsel bir güzellik katıyor.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten