Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenledikleri anma töreniyle demokrasi şehitlerini andı. Törenin ana teması “Yaşasın tam bağımsız Türkiye” oldu.

Whatsapp Görsel 2024 01 24 Saat 13.09.34 C759B962

Anma Törenine Katılım

Törene, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, CHP Döşemealtı Belediye Başkan adayı Menderes Dal, CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Cem Kotan, CHP Muratpaşa Belediye Başkan A. Adayı Songül Başkaya, eski CHP Milletvekili Tuncay Ercenk ve diğer yöneticiler ve üyeler katıldı.

Whatsapp Görsel 2024 01 24 Saat 13.09.32 02D73499

Son 10 Yılda 70 Yaş Üstü Lider Sayısında Patlama Son 10 Yılda 70 Yaş Üstü Lider Sayısında Patlama

Selam Olsun Kemal Paşa’ya

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, yaptığı konuşmada, 31 yıl önce bugün, bu memleketin en cesur kalemlerinden biri olan Uğur Mumcu’nun hayatını kaybettiğini hatırlattı. Kamacı, Mumcu’nun katledilmesinin ardından, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı milyonların korkutulacağını sananları eleştirdi.

Cumhuriyet’e Sahip Çıkalım

ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Uğur Mumcu’nun 24 Ocak 1993’te emperyalizm tarafından şehit edildiğini hatırlattı. Daş, Türkiye’deki her anlayıştan insanın Uğur Mumcu’nun dürüstlüğüne güven ve saygı duyduğunu, bu yüzden ölümünden sonra arkasından milyonların yürüdüğünü ve sahip çıktığını belirtti.

Whatsapp Görsel 2024 01 24 Saat 13.09.32 B622138F

Bu vesileyle, tüm demokrasi şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz. Unutmamalıyız ki; gericiliğe, bölücülüğe, işgale, sömürüye, hırsızlığa, her türlü yozlaşmaya ve yabancılaşmaya ve tüm bunların suçlusu emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı direnmek ve mücadeleyi kazanmak, Atatürk’ün manevi mirasçıları olarak hepimizin tarihi görevidir! Uğur Mumcu Araştırma Gazetecilik Vakfı 24-31 Ocak tarihlerini “Adalet ve Demokrasi Haftası” ilan etmiştir. Her yıl bir tema belirlenerek, bu hafta çerçevesinde etkinlikler düzenlenmektedir.

Kaynak: Kamer Durdu