Antalya Valisi Hulusi Şahin, 2024 yılında turizmde rekorların çok daha üzerine çıkılacağına inandığını belirtti.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Şahin’in liderliğinde yapıldı. Toplantıda, 2023 yılında Antalya genelinde 850 projenin 404’ünün tamamlandığı ve 317’sinin devam ettiği açıklandı.

Yatırımların Değerlendirilmesi

Toplantıda, İller Bankası AŞ Antalya Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından sunumlar yapıldı. Vali Şahin, kurumların 2023 yılındaki yatırım faaliyetlerini değerlendirdi.

Turizmde Hedef Yeni Rekorlar

Vali Şahin, 2024 yılının Türkiye ve Antalya’ya yatırım anlamında hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Şahin, “Ülkemiz dinamik bir ülke. İhracat rakamlarımız çok iyi. İmalat sektörü de çok iyi bir şekilde devam ediyor. Bunun yanında turizmde de rekorlar kırıldığını unutmayalım. Turizmde, 2024 yılında da bu rakamların çok daha üzerine çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Yeni Kavşaklar Yapılacak

Vali Şahin, Antalya’da yaşanan trafik konusuna dikkat çekti ve “Uncalı, Duraliler ve Sanayi kavşağının imar problemlerini hızla çözüp vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Batı Antalya’da Mesafeler Kısalacak

Vali Şahin, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünün Antalya’da hayata geçireceği otoyol projeleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Şahin, “Finike-Demre-Kaş-Kalkan otoyolunun tamamlanması halinde, güzergâhta 26 kilometrelik bir kısalma sağlanacak” dedi.

Manavgat'tan Çağrı! Vatandaşın Çığlığına Kulak Verin Manavgat'tan Çağrı! Vatandaşın Çığlığına Kulak Verin

2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı soru-cevabın ardından sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi