Konyaaltı Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Antalya Ultra Maraton’u sona erdi. İki gün boyunca süren maratonda çocuk koşusu, pati-run, 5 ve 12 kilometrelik koşular gerçekleştirildi.

Birinci Olan Sporcular: Mıchaela Maria Blaga ve Mıhai Alın Savlovschıro

İkinci gün 5 kilometrelik parkurda kadınlarda birinci Mıchaela Maria Blaga olurken, erkeklerde ise Mıhai Alın Savlovschıro birinci oldu. 12 kilometrelik parkurda ise kadınlarda birinci Evgenıa Rıazanova erkeklerde Rares Imre Mıklos birinci oldu.

Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maraton’u: 39 Ülkeden Bin 720 Sporcu Katıldı

İki gün boyunca Konyaaltı’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra kentin spor turizmine de büyük katkı sağlayan Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maraton’u, 39 ülkeden bin 720 sporcunun yanı sıra yüzlerce minik sporcu da katıldı.

Pati-Run Etabı: Köpekler Kıyasıya Yarıştı

7’den 70’e herkesin katıldığı maratonun pati-run etabında ise köpekler kıyasıya yarıştı. Sahipleriyle birlikte koşan köpekler, düzenlenen ödül töreniyle madalyalarına kavuştu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Tüm Sporcuları Tebrik Ediyoruz

Spora her zaman destek verdiklerini söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, iki gün boyunca mücadele eden tüm sporcuları ve katılımcıları tebrik ederek teşekkür etti.

Maratona Büyük İlgi: Binlerce Antalyalı Katıldı

Konyaaltı Belediyesi 3. Antalya Ultra Maraton’una bin 720 sporcunun yanı sıra binlerce Antalyalı da katıldı. Aileleriyle birlikte etkinlik alanını dolduran sporseverler, bir yandan maraton heyecanı yaşarken diğer yandan da güneşli havanın tadını çıkardı.

Ödül Töreni: Dereceye Giren Sporculara Plaketleri Takdim Edildi

İkinci gün etaplarının tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreniyle dereceye giren sporculara plaketleri takdim edildi.

Kaynak: Haber Merkezi