Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, asgari ücretin ne olacağından çok, bu ücretin yaygınlığının sorun olduğunu belirtti.

ATSO Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı

ATSO’nun Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, yönetim kurulu ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, 2023 yılı son meclisinde asgari ücret, 2024 yılı beklentileri, Merkez Bankası’nın politika faiz artırımı ve trafik sorunu gibi konular ele alındı.

Korkuteli OSB’deki Gelişmeler

Başkan Bahar, Korkuteli OSB’de mevcut kapasitenin dört katı kadar yatırım ve tahsis başvurusu aldıklarını belirtti. Bu durumun, Korkuteli OSB’yi mermer ihtisas OSB’den karma OSB’ye dönüştürmenin doğru bir karar olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu

Başkan Bahar, Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı diledi.

Altın fiyatları yatay seyirde! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 26 Şubat 2024 Pazartesi Altın fiyatları yatay seyirde! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 26 Şubat 2024 Pazartesi

ATSO’nun 2024 Yılı Bütçesi

ATSO’nun 2024 yılı bütçesi de meclis toplantısında görüşüldü. 354 milyon 501 bin lira olarak belirlenen bütçe oy birliği ile kabul edildi.

Asgari Ücretin Yaygınlığı Sorun

Başkan Bahar, asgari ücret konusunun 3 başlıkta analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye’de kamu ve özel sektörde 32 milyona yakın çalışanın yarıya yakın bir kısmının ya asgari ücret, ya da bir miktar üstünde kazandığını ifade etti. Bu durumun, asgari ücretin yaygınlığının sorun olduğunu gösterdiğini belirtti.

Asgari Ücrette İyileştirmeye Gidilmeli

Başkan Bahar, ülke olarak asgari ücretin ne olacağından çok iyileşmeye yönelik adımların atılması gerektiğini dile getirdi. Enflasyonla mücadelede başarılı olunduğunda, gerçek büyümeden ve kalkınmadan söz edilebileceğini ifade etti.

Kaynak: ATSO/ Bülten