Göztepe'nin yeni golcüsü Romulo Cardoso göz kamaştırıyor Göztepe'nin yeni golcüsü Romulo Cardoso göz kamaştırıyor

Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi’nin ilk etabının startını Antalya Valisi Hulusi Şahin verdi. Aspendos Antik Kenti Tiyatro’sundan başlayan ve 15 takım ile 158 sporcunun katıldığı CRI Kış Bisiklet Yarışı Serisi, büyük bir heyecanla başladı.

Bisiklet Yarışları ve Antalya’nın Spor Turizmi

Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi’nin ilk etabı, 158 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Antalya Valisi Hulusi Şahin, kentin bisiklet sporunda da ev sahipliği yaptığını belirtti. Şahin, “Bu yıl Antalya’da 3 bin 500’ün üzerinde bisiklet sporcusu kamp yaptı. Antalya, futbol ve son dönemlerde golf turizmi alanlarında da önemli bir kamp merkezi oldu. Tüm bu organizasyonları Antalya’nın tanıtımı noktasında çok önemli buluyorum. Kültür Turizm Bakanlığı’mızın öncülüğünde çok önemli çalışmalar yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 2 etabı yine Antalya’da yapıldı. Hem amatör hem de profesyonel organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Antalya turizmini 12 aya yayabilmek için bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, Antalya’yı spor turizminin merkezi haline getirmek” dedi.

İkinci Etap ve Katılımcılar

Türkiye Kış Bisiklet Yarış Serisi’nin ikinci etabının Antalya Expo Center’da Expo Kriteryum ismi ile başlayacağı bildirildi. Organizasyona; Vali Hulusi Şahin, Serik Kaymakamı Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Türkiye Bisiklet Turizm Derneği Başkanı Şamil Yaşacan, basın mensupları ve spor severler katıldı.

Kaynak: Antalya Valiliği/Bülten