Antalya Emniyet Müdürlüğü, okul çevrelerindeki iş yerlerinde kaçakçılık faaliyetlerine yönelik denetimlerini artırıyor. Bu denetimler sonucunda, 30 bin 750 adet boş makaron/sigara sarma kağıdı, 29 bin 100 adet gümrük kaçağı/doldurulmuş sigara ve 135 adet puro ele geçirildi.

Zengin toprakların fakir bekçileri olan köylümüzün yanındayız Zengin toprakların fakir bekçileri olan köylümüzün yanındayız

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliği İçin İş Birliği Protokolü

İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Denetimleri

Bu çerçevede, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde ve Çocuk Şube Müdürlüğü katılımıyla, Muratpaşa ilçesindeki okul çevrelerinde bulunan tekel bayi, market ve tütüncü gibi iş yerlerinde denetimler yapıldı. Bu denetimler, elektronik sigara, sarmalık kıyılmış tütün, sarma sigara, pipo, nargile tütünü ve ısıtılarak ya da yakılarak tüketilen tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan her türlü elektronik mamulün ele geçirilmesi amacıyla gerçekleştirildi.

Denetimler Sonucunda Ele Geçirilen Malzemeler

Yapılan denetimlerde; 30 bin 750 adet boş makaron/sigara sarma kağıdı, 29 bin 100 adet gümrük kaçağı/doldurulmuş sigara, 135 adet puro, 65 adet elektronik sigara/likiti, 7 kilogram nargile tütünü, 1 adet tabanca, 2 adet şarjör ve 60 adet fişek ele geçirildi. Yapılan aramalar neticesinde suç unsuru tespit edilen iş yerlerinin sahipleri/işletmecileri hakkında “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek”, “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” ve “Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini (TCK md.194)” suçlarından adli işlem yapıldı.

Kaynak: İHA