Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunda gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle tırların geçişi kapatıldı. Karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda yol trafiğe açıldı ve tırlar tekrar geçiş yapmaya başladı.

Yerel seçimlerde sona yaklaşılıyor: Aday listeleri bugün tamamlanıyor! Yerel seçimlerde sona yaklaşılıyor: Aday listeleri bugün tamamlanıyor!

A W103660 05

Kar Yağışı Etkisini Artırdı

Akseki’nin Yarpuz mahallesinden itibaren dün akşam 20.00 sıralarında başlayan kar yağışı 30 kilometrelik alanda etkili oldu. Gece saatlerinde kar yağışı etkisini artırarak bin 825 rakımlı Alacabel’de kar kalınlığının yer yer 20-25 santimetreye ulaştı. Akseki-Seydişehir Karayolu, tedbir olarak tırların geçişine saat 21.00 sıralarında kapatıldı, Akseki Bölge Trafik ekipleri ise uzun araçları dinlenme tesislerine yönlendirdi.

A W103660 01

Karayolları Ekipleri Gece Boyunca Çalıştı

Karayolları Alacabel ekipleri gece saatlerinde çok sayıda iş makinası ile yolda kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Kar yağışının bölgede etkisini yitirmesi ile birlikte tırların trafiğe çıkmasına izin verildi. Bu durum, kar yağışının yolculukları nasıl etkileyebileceğini ve yetkililerin bu tür durumlarla nasıl başa çıktığını gösteriyor.

Kaynak: İHA