Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İş Kadınları Derneği’nin (ANTİKAD) 2023 Gala ve Ödül Gecesi’nde yaptığı konuşmada, ANTİKAD’ın toplumun tüm kesimlerini bir araya getirdiğini ve bunun çok değerli olduğunu belirtti.

Kadınların Başarıları ve Özverili Çalışmaları

Başkan Tütüncü, kadınların her görevi kusursuz bir şekilde yerine getirdiğini vurguladı. 2009 yılında belediye başkanı olduğunda, Kepez’in gecekondu ve olumsuzluklarla anıldığını, ancak üç alanda büyük bir çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti: Mülkiyet ve tapu, imar ve şehircilik ve yatırımlar. Bu üç zorlu alanın başına üç başarılı kadını getirdiklerini ve kadınların dokunduğu her yerin cennetten bir köşeye döndüğünü ifade etti.

24 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: Astrolojiye İlişkin Son Gelişmeler 24 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: Astrolojiye İlişkin Son Gelişmeler

Kepez Kadın Koordinasyon Merkezi

Kepez’de kadınların bir araya gelerek bir koordinasyon merkezi kurduklarını belirten Başkan Tütüncü, Kadın Koordinasyon Merkezi’nin kültür sanattan spora kadar, kadın emeğinin ekonomik bir değere kavuşmasına, kadınların şehirdeki karar alma mekanizmalarına doğrudan katılımına kadar birçok alanda örnek çalışmalar yaptığını belirtti.

ANTİKAD’ın Toplumsal Etkisi

ANTİKAD’ın toplumun tüm kesimlerini bir araya getirdiğini vurgulayan Başkan Tütüncü, bunun çok değerli olduğunu belirtti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.’ sözlerini hatırlatan Başkan Tütüncü, son yıllarda ülkemizin göğsünü kabartan çok önemli başarıları görmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

ANTİKAD 2023 Gala ve Ödül Gecesi

Antalya İş Kadınları Derneği ANTİKAD’ın 2023 Gala Gecesi’nde, Cumhuriyetin 100. Yılında ülke ekonomisine katkıda bulunan ve çalışmalarıyla bilim dünyasında iz bırakan kadınlar ödüllendirildi.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten