Antalya Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliğinin oluşturabileceği kuraklık tehlikesine karşı kurakçıl peyzaj projelerini kent genelinde yaygınlaştırıyor. Şehri güzelleştirmek adına yaptığı çalışmalara devam eden belediye, Konyaaltı Caddesi’nde kurakçıl peyzaj çalışması gerçekleştirdi.

Antalya Doldu Taştı! Akın Akın Geldiler! Antalya Doldu Taştı! Akın Akın Geldiler!

Yeni Yeşil Alanlar ve Modern Peyzaj Çalışmaları

Antalya’ya hem yeni yeşil alanlar kazandıran hem de mevcut yeşil alanları güzelleştirmeye devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Konyaaltı Caddesi’ndeki çalışmaları yaklaşık 1000 metrekarelik bir alanı kapladı. Doğal volkanik taşlar ve modern peyzaj ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen çalışma beğeni topladı.

A W105755 04

Az Su İsteyen Uzun Ömürlü Bitkiler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nde görevli Peyzaj Mimarı Teslime Yanar, “Şehrimizin en güzel ve işlek yerlerinden olan Konyaaltı Caddesi’nde vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kurakçıl peyzaj çalışması yaptık. Hem az su isteyen hem de uzun ömürlü bitki türlerini tercih ediyoruz. Kentimizin marka değerinin bilincindeyiz, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Esnaf Memnuniyeti

Konyaaltı Caddesi esnafı Buse Şentürk, peyzaj çalışmalarından dolayı çok memnun olduklarını, Antalya’yı güzelleştirmek adına yapılan bu tarz çalışmaların vatandaşlar için çok önemli olduğunu belirtti. Şentürk, “İş yerimizin önü çok güzel oldu. Çevre görünümü ve müşteriler için güzel bir görüntü sağlıyor. Şehrimiz önemli bir turist şehri. Güzel görünmesi önemli” diye konuştu.

Kaynak: İHA