Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, suikast sonucu hayatını kaybeden eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına adını taşıyan parkın açılışını gerçekleştirdi.

Açılış Töreni

24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında, 24 Ocak 1993’te öldürülen gazeteci ve yazar Uğur Mumcu ile 31 Ocak 1990’da öldürülen Prof. Dr. Muammer Aksoy’un anısına Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Parkı’nın açılışı yapıldı.

Başkan Uysal’ın Konuşması

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılışta Başkan Uysal, Uğur Mumcu ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u ‘cesur mücadeleleriyle’ anarken, benzer acıların yaşanmamasını temenni etti. Başkan Uysal, Türkiye’nin geleceğine, bütünlüğüne, beraberliğine odaklanacak duyarlılıkta insanlara çok ihtiyaç olduğunu belirtti.

Resmi Gazete'de Yeni Karar! 25 Şubat 2024 Pazar Bugünün Kararları Neler? Resmi Gazete'de Yeni Karar! 25 Şubat 2024 Pazar Bugünün Kararları Neler?

Vali Şahin’in Teşekkürü

Vali Hulusi Şahin, Başkan Uysal’a göstermiş olduğu alicenaplıktan dolayı teşekkür ederek, şehitlerin bu değerlerin yılmaz bekçileri olduğunu ifade etti.

Açılış Sonrası

Açılış konuşmalarının ardından parkın ve Ali Gaffar Okkan anısına dikilen rölyefin açılışı gerçekleşti. Açılışa, Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın yanı sıra Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Garnizon Komutanı Tarık Hekimoğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve çok sayıda dernek temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi