Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Antalya Edebiyat Günleri, 16-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinlik, “100 Yılda Modernleşme ve Çağdaşlaşma Açısından Edebiyatımız” temasıyla Prof. Dr. Erdal İnönü Kent Parkı’nda düzenlendi ve büyük ilgi gördü.

Etkinlikler ve Katılımcılar

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye’ye dönüyor Anadolu kökenli 41 eser Türkiye’ye dönüyor

Etkinlik, şiir okumaları, söyleşiler, paneller ve imza günleriyle dolu dolu geçti. İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğünde Necati Abacı’nın “Sanat İnsanları” sergisiyle başlayan etkinlik, birçok önemli ismi bir araya getirdi. Ahmet Telli, Nazmi Ağıl, Erdal Alova, Prof. Dr. Ali Cengizkan, Hüseyin Ferhad, İbrahim Karaoğlu, Prof. Dr. Sibel Irzık, Doç. Dr. Murat Ergin, Dr. Öğr. Gör. Hasan Aksakal, Erendiz Atasü, Şenay Eroğlu Aksoy, Okşan Mağara, Aslıhan Duman, Aydın Afacan, Semih Gümüş, Ali Ömer Türkeş, Tuncer Çetinkaya, Oktay Yivli, Polat Özlüoğlu, Eren Aysan, Zeynep Altıok, Atilla Dorsay ve Sezer Ateş Ayvaz gibi edebiyat ve sanata dair birçok isim etkinlikte yer aldı.

Ödül Gecesi

Antalya Edebiyat Günleri’nin ödül gecesi, Cuma saat 20.00’de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Gecede, onur ödülleri Erendiz Atasü ve Ali Cengizkan’a, ‘En İyi Öykü Kitabı Ödülü’ Şenay Eroğlu Aksoy’a, ‘En İyi İlk Öykü Kitabı Ödülü’ ise Okşan Mağara ve Aslıhan Duman’a sunuldu. Ödül töreninde Vedat Sakman sahne aldı.

Etkinliğin Sonu
Antalya Edebiyat Günleri, Pazar günü Antalya Müzesi’nde gerçekleşen ‘Edebiyat Patikası’ etkinliğiyle sona erdi. Etkinlik, edebiyat severlerin büyük ilgisiyle karşılandı ve büyük beğeni topladı.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten