Antalya Devlet Opera ve Balesi, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun unutulmaz eserlerinden biri olan 'Kanlı Nigâr' müzikalini Antalya'nın kültür merkezi Haşim İşcan'da sahneleyecek.

Sahneye Yansıyan Hikaye

Haldun Özörten'in yönettiği eser, 1900'lerin İstanbul'unda geçiyor. Besleme olarak büyüdüğü evden kaçan Nigâr, yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, ve diğerleriyle birlikte eski mahallesine geri döner. Ancak, mahalleye gelen yeni kadınlar merak konusu olur ve olaylar gelişir. Kadınlar, tek başlarına yaşayabileceklerini kanıtlayarak günümüz kadınlarına ilham verir.

Tarihi Lami Bey Camisi'ne Görkemli Tören! Tarihi Lami Bey Camisi'ne Görkemli Tören!

Sanat Dolu Performans

Eserde 'Kanlı Nigâr' rolünü Semiha Boran canlandırırken, diğer rollerde Fatih Şanal, Toygarhan Atuner, Zişan Damcıoğlu, Arzu Yaman, ve birçok deneyimli oyuncu yer alıyor. Müzikalde, Antalya DOB orkestrası şef Ömer Yöndem yönetirken, koroyu Mahir Seyrek hazırladı.

Biletler Hızla Tükeniyor

Eğlenceli müzikal, seyircilerle buluşmaya hazırlanırken, biletler hızla tükeniyor. Biletler, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra online olarak da temin edilebilir.

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten