2023-2024 sanat sezonunun sonuna yaklaşan Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mayıs ayında en sevilen eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

‘Tosca’ Operası Sezona Veda Ediyor

Sezonun son ‘Tosca’ operası, 4 Mayıs 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’de sahnelenecek. Opera sanatçısı Tosca ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin aşkının, kıskançlığın ve ihanetin kıskacında geçen hikayesi, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının yorumuyla son kez perde açacak.

‘Giselle’ Balesi Sezona Veda Ediyor

Seyircilerin izlemeye doyamadığı ‘Giselle’ balesi, Mayıs ayında gerçekleştireceği 3 temsil sonrası sezona veda ediyor. 9-11-14 Mayıs 2024 tarihlerinde saat 20.00’de sahnelenecek olan ‘Giselle’ balesi, romantik balenin en önemli başyapıtları arasında yer alıyor.

‘Müze Konseri’ Devam Ediyor

Antalya’nın klasikleri arasına giren ‘Müze Konseri’, Mayıs ayında da tarihi ve sanatı bir arada buluşturmaya devam ediyor. Piyano eşlikli şan konserleri şeklinde icra edilecek Müze Konserleri, 16-19-24-28 Mayıs 2024 tarihlerinde Antalya Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Sen Büyümeye Bak Filminin Konusu Nedir? Kim Oynuyor? Hangi Platformda? Sen Büyümeye Bak Filminin Konusu Nedir? Kim Oynuyor? Hangi Platformda?

‘Rapunzel’ Çocuk Operası Tekrar Sahneleniyor

Rapunzel’in gizemli ormandaki hikayesi, minikler için tekrar sahneleniyor. Tüm temsilleri kapalı gişe sahnelenen ‘Rapunzel’ çocuk operası, 2-7-31 Mayıs 2024 tarihlerinde tekrar sahnelenecek.

Bilet Bilgileri

Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi ve Antalya Müzesi’nde sahnelenecek eserlerin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuştur. Biletler, hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden; her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten