Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında belediye bünyesindeki kreşlerde bilgilendirme çalışması düzenliyor. Bu kapsamda minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı ve bakımı hakkında eğitim veriliyor.

11 Kreşte 1150 Çocuğa Eğitim Verildi

Uzmanından kritik uyarı Kış aylarında sakın bunları yapmayın Uzmanından kritik uyarı Kış aylarında sakın bunları yapmayın

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte miniklere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Eğitimden 11 kreşteki toplam 1150 çocuk faydalandı.

Eğitimlerin Amacı: Sağlıklı Dişler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Diş Kliniği Sorumlusu Özge Öncül Kerpiççi, amaçlarının çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, dişlerine iyi bakmaları için bir bilinç oluşturmak olduğunu belirtti. Ayrıca, çocukları rutin diş hekimi kontrollerine alıştırmayı ve diş hekimi korkusunu küçük yaşta yenmelerini sağlamak istediklerini ifade etti.

Eğitimlerin İçeriği: Bilgilendirme, Çizgi Film ve Hediye

Etkinlik kapsamında çocuklara ağız ve diş sağlığıyla ilgili bir eğitim verildi, ardından diş sağlığıyla ilgili bir çizgi film izletildi. Son olarak da çocuklara küçük birer hediye verildi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten