Döşemealtı Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Döşemealtı Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

2016 yılında Antalya İl Müdürlüğü'ne vekaleten atanan Altınay'ın 2020'de asaleten ataması gerçekleşirken, halen görevde olan Altınay, ani bir rahatsızlık geçirdi. Beyninde tümör tespit edilen Altınay, ameliyat edilirken, şu anda yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Ailesi ve yakınları hastanede Altınay’ın sağlığına kavuşmasını bekliyor. 

TEVFİK ALTINAY KİMDİR?

1962 Manavgat doğumlu Tevfik Altınay, Selçuk Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği mezunudur. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Çeşitli İşler Genel Müdürlükler personeli olarak çalıştı. 1995’te Devlet Lisan Okulu’nu bitirdi.  1996’da Antalya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nde göreve başladı. Sırasıyla İmar ve Afet İşleri Şube Müdürü, Bayındırlık ve İskan Müdür Yardımcılığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

2 Mayıs 2016’da vekaleten Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine getirilen Tevfik Altınay 25 Ocak 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi doğrultusunda asaleten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü oldu.

Altınay evli 2 erkek ve bir kız babasıdır.

Kaynak: Kamer DURDU