Milyonlarca gencin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 8 Haziran 2024 Cumartesi ve 9 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak.  Antalya’da binlerce genç YKS için heyecanla geri sayıma geçti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden henüz YKS’ye girecek öğrencilerin toplu taşımadan ücretsiz yararlanması için bir karar çıkmamasını gündemimize taşıdıktan sonra beklenen karar duyuruldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek resmi sosyal medya hesabından "8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyemize ait toplu taşıma araçları tüm öğrencilerimize ve velilere ücretsiz hizmet verecek" şeklinde duyuru yaptı. 

2 GÜN ÜCRETSİZ OLACAK

Muhittin Böcek Yks Açıkalması

YKS için gözler Antalya Büyükşehir'de YKS için gözler Antalya Büyükşehir'de

Antalya'da Sanayide Kadın Eli Projesi ile Kadın İş Gücü Artıyor Antalya'da Sanayide Kadın Eli Projesi ile Kadın İş Gücü Artıyor

Sınava girecek gençlere ve adaylara katkı için pek çok ilde toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olduğu ilan edildi. Bazı büyükşehir belediyeleri ücretsiz taşıma kararına belediye ve özel otobüsleri de dahil ederken şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de bu hizmeti veriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda sessiz kalmasını gündemimize taşıdıktan sonra müjdeli haber Muhittin Böcek'in resmi hesabından geldi. Muhittin Böcek Yapığı açıklamada  "8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyemize ait toplu taşıma araçları tüm öğrencilerimize ve velilere ücretsiz hizmet verecek" sözlerini kullandı.

Muhabir: Tayfun Akyatan