Antalya Büyükşehir Belediyesi, yalnız yaşayan ve yemek yapmakta zorlanan yaşlı vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin evlerine her gün sıcak yemek ulaştırarak hayatlarını kolaylaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 3 aşevi, 2019-2023 yıllarını kapsayan dönemde toplamda 3 milyon 674 bin 801 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden iİhtiyaç sahiplerine sıcak yemek yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı aşevleri, vatandaşların temel ihtiyaçlarına yanıt vermek adına önemli bir rol üstleniyor. Merkez, Manavgat ve Alanya aşevlerinden hizmet alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara haftanın 7 günü üç çeşit sıcak yemek ulaştırıldı. 2019-2023 yıllarını kapsayan dönemde toplamda 3 milyon 674 bin 801 kişilik sıcak yemek, evlerine kadar ulaştırılarak vatandaşların sofralarını zenginleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden iİhtiyaç sahiplerine sıcak yemek yardımı

Depremin ardından Hatay'da narenciyeler çürümeye terk edildi Depremin ardından Hatay'da narenciyeler çürümeye terk edildi

Yaşlılar, engelliler, hastalar, bakıma muhtaç ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar öncelikli olarak belirlenerek bu hizmetten faydalandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aşevi Sorumlusu Burcu Avcı Özatik, yapılan değerlendirmeler sonucunda ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, 'Aşevimiz olarak bütün ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaşmaya çalışıyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aşevimizde çalışan aşçılarımız gece 1’den 7’ye kadar yemeklerin ön hazırlık ve pişirme aşamasını tamamlıyor. Yemekler dinlendirildikten sonra paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yemekler servis araçlarına yerleştirilip yola çıkılıyor. Vatandaşlarımıza sağlıklı ve sıcak yemekleri ulaştırarak bir nebzede olsun dertlerine derman olmayı amaçlıyoruz.' dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yürüttüğü bu hizmet, ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştırmak adına önemli bir destek sağlıyor.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten