Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’daki kırsal bölgelerde yaşanan toplu taşıma sorununu çözmek için harekete geçti. Büyük toplu taşıma araçlarının ulaşmakta zorlandığı bölgelerde vatandaşların mağduriyetini gidermek amacıyla 6 adet midibüs hizmete girdi. Bu yeni araçlar, halk otobüslerinin sefer yapamadığı mahallelere ulaşım sağlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’da ulaşım sorununu çözüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatlarıyla Alanya’ya tahsis edilen midibüsler, Antalya Büyükşehir Belediyesi denetiminde Alanya Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi sistemine entegre edildi. Özellikle kent merkezi ve kırsal mahallelerdeki vatandaşların işe ve okula ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla midibüslerin çalışma programı, talepler doğrultusunda belirlenecek. Kent kart sistemiyle donatılan midibüsler, ilçede hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı yetkilileri, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, Alanya Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak ve Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Tevfik Yılmaz ile bir araya gelerek, vatandaş talepleri doğrultusunda çalışma programının yapılması ve sorun yaşanmaması için gereken özenin gösterilmesi konusunda görüş birliğine vardı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’da ulaşım sorununu çözüyor

MESKİ Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisi için harekete geçti MESKİ Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisi için harekete geçti

Meclis Üyesi Erkan Demirci, yapılan çalışmaları şu sözlerle değerlendirdi: 'Vatandaşlarımız ve muhtarlarımızın talebi doğrultusunda Alanya’da halk otobüslerinin gidemediği noktalara küçük ulaşım araçları konması için Başkanımız Muhittin Böcek gereken talimatları verdi. 6 tane midibüsü Alanyalıların hizmetine gönderdi. Yeni sistemle yolların fiziki koşulları nedeniyle büyük toplu taşıma araçlarının ulaşmakta zorlandığı mahallelerimizde vatandaşlarımızın ulaşım sorunu giderilmiş olacak.'

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten