Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Antalya Bilim Merkezi, 15 Mayıs Çarşamba günü gökyüzü tutkunlarını bir araya getirecek bir etkinlik düzenliyor. ‘Gökyüzü Gözlem Etkinliği’ adı verilen bu etkinlik, Dokuma Park’ta gerçekleştirilecek ve katılımcılar, saat 20.30 ile 22.30 arasında gökyüzünün gizemlerini keşfedecekler.

Eşitlik İçin Kadın Platformu Özgür Özel'in eğitim mitingi çağrısına destek veriyor Eşitlik İçin Kadın Platformu Özgür Özel'in eğitim mitingi çağrısına destek veriyor

Bilimin Işıkları Antalya’da

Antalya Bilim Merkezi, düzenlediği etkinliklerle şehre bilimin ışıklarını yaymaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen Gökyüzü Gözlem Etkinliği, Antalyalıları 15 Mayıs Çarşamba günü, saat 20.30’dan 22.30’a kadar, Dokuma Park’taki Bilim Merkezi’nde muhteşem bir gökyüzü gözlem etkinliği bekliyor.

Gökyüzünün Gizemleri ve Etkinlik Detayları

Etkinlik boyunca katılımcılar, uzmanlar eşliğinde söyleşiler ve bilgilendirme sunumları ile gökyüzünün gizemlerini keşfedecekler. Etkinlik kapsamında lazer ile gökyüzünü tanıma fırsatı da sunulacak. Katılımcılar, yıldızlar arasında keyifli bir yolculuğa çıkarken, dünyanın tek doğal uydusunu da gözlemleyecekler.

Etkinliğe Katılım

Etkinliğe katılmak isteyenler; bilgi ve randevu için 0 (242) 314 10 10 numaralı telefon hattı veya Antalya Bilim Merkezi’nin web sitesi üzerinden online kayıt oluşturabilirler. 

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten