Antalya’nın yıldızı parlayan etkinliklerinden biri olan Antalya Akra Caz Festivali’nin yedinci yılında, dünya çapında tanınan piyanist ve besteci Fazıl Say, müzikseverlerle buluştu.

Festivalin Düzenleyicisi ve Sponsoru

Festival, Akra Hotel tarafından düzenlendi ve Türk Hava Yolları (THY) ulaşım sponsorluğunu üstlendi. Festival kapsamında düzenlenen konser, otelin açık hava sahnesinde gerçekleştirildi.

Antalya'da Büyük Operasyon: 1'i Kırmızı Bültenle Aranan 39 Kişi Yakalandı Antalya'da Büyük Operasyon: 1'i Kırmızı Bültenle Aranan 39 Kişi Yakalandı

Festivalde Çeşitli Müzik Tarzları

Festivalde, çağdaş cazın yanı sıra funk, rock, Latin, soul, pop ve elektronik tarzları da harmanlanarak izleyicilere sunuldu. Bu çeşitli performanslar arasında, Fazıl Say da sahne aldı.

Fazıl Say’ın Performansı

Say, konserde sevilen bestelerini ve çeşitli caz eserlerini seslendirdi. Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden oluşan Akra Jazz Band ve genç yetenek Eylül Ergül, Say’a vokalde eşlik etti.

Konserde, gitarda Cem Tuncer, davulda Ferit Odman, saksafonda Serdar Barçın, trompette Barış Doğukan Yazıcı, trombonda Ozan Çelikel ve basta Barış Dağhan performans sergiledi.

Festivalin Sonu

Caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini ağırlayan festival, yarın sona erecek.

Kaynak: AA