Sırrı Süreyya Önder TBMM'de oturumu yönetirken rahatsızlandı Sırrı Süreyya Önder TBMM'de oturumu yönetirken rahatsızlandı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’da yaşanan hortum felaketi sonrasında zarar gören üreticilere yardım elini uzattı.

Alanya’da Hortum Felaketi ve Yardım Çalışmaları

Mart ayı başında Alanya’nın Türkler ve Payallar Mahallelerinde etkili olan hortum, bölgedeki seralara büyük zarar verdi. Felaketin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi, zarar gören üreticilere yardım için harekete geçti. Belediye, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerle birlikte zarar gören seraları tespit etti ve üreticilere sera naylonları teslim etti.

Sera Naylonu Dağıtımı Gerçekleştirildi

Türkler ve Payallar Mahallelerinde seraları zarar gören toplam 51 üreticiye, 51 bin 645 metrekare sera naylonu dağıtıldı. Bu destek, üreticilerin yaşadığı zorlukları bir nebze olsun hafifletti.

Başkan Böcek’e Teşekkür Mesajları

Türkler Muhtarı Mehmet Şahin, Başkan Böcek’e teşekkür ederek, “Bölgemiz iki aydır dolu ve hortum felaketleriyle karşı karşıya kaldı. Birçok üreticimizin seraları yıkıldı. Ürünleri yok oldu. Büyük zarar meydana geldi. Çiftçimizin yanında olduğunu gösteren Başkan Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyoruz” dedi. Ayrıca, bölgedeki çiftçiler de Başkan Böcek ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten