Antalya-19 Platformu, Cumhuriyetin 100. yılında Düzlerçamı Karaman Piknik Alanı'nda düzenlediği Hıdırellez Şenliği ile baharı coşkuyla karşıladı.

Hıdırellez Şenliği Türk Sanat Müziği Eşliğinde Renklendi

Sabah saat 10.00'da başlayan Hıdırellez Şenliği, Türk Sanat Müziği'nin sevilen ismi Mustafa Mümtaz'ın türküleriyle renklendi.

Yoğun ilgi gören şenlik, doğanın uyanışını ve toprağın bereketlenmesini müjdeleyen Hıdırellez'in kutlamalarına ev sahipliği yaptı.

Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek! Antalya'da 52 gayrimenkul kiraya verilecek!

Hıdırellez Baharın Habercisi ve Bereketin Müjdecisi

Platform başkanı Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş, yaptığı konuşmada Hıdırellez'in Türk dünyasında ve Balkanlar’da baharın habercisi olduğunu vurguladı. Özçatalbaş, "Hıdırellez Bayramı kutlu olsun. Hıdırellez’in insanımıza ve ülkemize bolluk, bereket getirmesini ve tüm insanlık için barış ve huzura vesile olmasını, sağlık ve hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

Şenliğe Yoğun Katılım

Antalya 19 Platformu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ertürk, Genel Sekreter Mustafa İmal ile platformun kurucu başkanı Kemal Koçak, kuruculardan Halil Güvenbaş, Fikret Uslu, Bektaş Tuna ve diğer üyelerin de katılımıyla gerçekleşen Hıdırellez Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Kaynak: İHA