Amasya'da, bir vatandaşın keşfettiği 3 sincap yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Amasya Şubesi ekipleri tarafından özenle beslenip bakılıyor. Annesiz kalan sevimli yavrulara üçer saat arayla şırıngayla süt verilirken, bir ay sonra doğal ortamlarına salınması planlanıyor.

A W167141 11

A W167141 12A W167141 09

Remzi Ateş'in Yardım Çağrısı

Amasya'nın Suluova ilçesine bağlı Yolpınar köyünde yaşayan Remzi Ateş, bir garajın çatısından düşen sincap yavrularını fark etti. Halsiz kalan yavruların annelerini bulamayan Ateş, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Amasya Şube Müdürlüğü'ne bildirdi. Köye giden ekipler, etrafta yaptıkları incelemede anne sincabı bulamayınca yavruları il merkezine getirdi.

Serik’e zeytin fidesi desteği Serik’e zeytin fidesi desteği

A W167141 04

Müdürlük Harekete Geçti

Müdürlük ekipleri, sincaplar için hızla harekete geçti. Sağlık kontrolünden geçirilen yavrulara üçer saat arayla şırıngayla A W167141 01A W167141 05verilmeye başlandı. Üşümemeleri ve gece de beslenebilmeleri için her akşam bir görevlinin onları eve götürüp mesaiye başlarken getirmesi kararlaştırıldı. Yavruların bir ay sonra bulundukları ortamda doğaya salınacakları belirtildi.

Remzi Ateş'in Mutluluğu

Sincap yavrularını fark eden Remzi Ateş, konuyla ilgili olarak, "Durumlarına çok üzülmüştüm. Şimdi çok güzel bakılıyorlar. Toparlanmalarına sevindim. İnşallah bu üç canlıyı doğal ortamlarına kavuşturmuş olacağız" şeklinde konuştu.

A W167141 06

Kaynak: İHA