Ankara Ulus'ta faaliyet gösteren berber Cesur Çabuk, 13 yıldır emeklilere özel indirimli tıraş tarifesi uyguluyor. Kendisinin işlettiği berber dükkanında emekliler için özel olarak belirlenen fiyat politikasıyla hizmet veren Çabuk, ANKA Haber Ajansı'na konuştu.

Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim' Özgür Özel: 'Millet erken seçim talep ederse ben erken seçimi en çok isteyecek kişiyim'

Emeklilerin Ekonomik Durumuna Dikkat Çeken Çabuk: "Onları Memnun Etmeye Çalışıyoruz"

Çabuk, berber dükkanını açtığı 2011 yılında müşteri yoğunluğunun düşük olduğunu ve özellikle emeklilerin ekonomik zorluklar yaşadığını fark ettiğini belirtti. Bu sebeple, emeklilere yönelik özel bir indirimli tıraş hizmeti başlattığını ifade eden Çabuk, "Emekli tıraşı 5 lira" gibi uygun fiyatlarla dükkanını duyurduğunu söyledi. Çabuk, "Zaten emekliler emekli maaşıyla geçinemiyorlar. İşin gerçeği, 50 lirayı vermekte bile zorlanıyorlar. Biz elimizden gelen desteği gösteriyoruz. Onları hiçbir zaman zor durumda bırakmıyoruz. 40 lirası, 30 lirası çıkarsa o kadarını alıyoruz. Onları memnun etmeye çalışıyoruz çünkü onlar bizim baş tacımız" şeklinde konuştu.

Emeklilerin Beklentileri ve Çabuk'un Tepkisi

Berber Cesur Çabuk, emeklilerin beklentilerine de değinerek, seyyanen zam taleplerini dile getirdi. Çabuk, emeklilerin bu taleplerinin karşılanmasını ve ekonomik olarak daha iyi bir duruma gelmelerini umut ettiğini belirtti. Ancak, belirli bir düzenleme yapılmadığı takdirde emeklilerin yaşadığı ekonomik zorlukların devam edeceğini ifade etti.

Emeklilerin Memnuniyeti

Cesur Çabuk'un dükkanında tıraş olan emekliler ise Çabuk'a teşekkürlerini ileterek memnuniyetlerini dile getirdiler. Emekliler, uygun fiyatlarla kaliteli hizmet almanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Cesur Çabuk'un bu özel indirimden dolayı kendisine minnettar olduklarını ifade ettiler. Bir emekli, "Cesur ağabeye çok teşekkür ederim. Bizler de emekli olduğumuz için sürekli buraya geliyoruz. Ben 7-8 senedir buraya gelirim, memnunum. Ellerine kollarına sağlık" şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA