Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından 'SEÇİMDEN ÖNCE 'KİRLİ ELLER” DEVREDE' başlığıyla bir açıklama yaptı. Son günlerde kent genelindeki yürüyen merdivenlerde yaşanan arıza artışının incelenmesi sonucunda, yürüyen merdivenlerin bilinçli olarak durdurulduğu ve vatandaşların mağdur edildiği belirlendi.

YSK'dan yeni karar: 4 yerde seçimler tekrarlanacak! Hangi yerlerde seçimler tekrarlanacak? YSK'dan yeni karar: 4 yerde seçimler tekrarlanacak! Hangi yerlerde seçimler tekrarlanacak?

Belediyeden yapılan açıklamada, 'Son birkaç gündür, kentimizin muhtelif yerlerindeki yürüyen merdivenlerin arıza sayısında ciddi oranda artış tespit edilmesi üzerine Büyükşehir Belediyemiz inceleme başlatmıştır. Yapılan incelemede, yürüyen merdivenlerin hiçbir arıza olmadığı hâlde acil durdurma butonuna basılarak durdurulduğu ve vatandaşlarımızın mağdur edildiği tespit edilmiştir. Bu tür gayriahlaki davranışların son günlerde artması manidardır. Kirli siyasetin bugüne kadar kimseye fayda sağlamadığı ve bundan sonra da sağlamayacağı ortadadır. Bu çabalar, ABB Başkanı Sn. Mansur Yavaş’a değil, Ankara halkına zarar vermektedir. Bu eylemi yapan, yapılmasına teşvik eden ve vatandaşlarımızı mağdur edenler hakkında derhal yasal yollara başvurulacak, konu sonuna kadar takip edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur' ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi