Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, seçim zaferini kutlamak ve değerlendirmek için ANKA Haber Ajansı'na konuştu. Yavaş, seçim kampanyası sürecinde yapılan çalışmaları ve halkın tepkilerini değerlendirdi.

Belediyeciliğin Önemi Üzerine Vurgu Yaptı

Yavaş, seçim çalışmaları boyunca belediyeciliğin gerçek anlamını vurguladıklarını ifade etti. Beton ve plastik yapıların insanlara fayda sağlamadığını, belediyenin temel görevinin ise vatandaşların sorunlarını çözmek olduğunu belirtti. Seçim döneminde rakiplere bu mesajı iletemediklerini ancak halkın sandıkta verdikleri oyla bunu ifade ettiklerini söyledi.

Eylül Ayındaki Anket Sonuçları ve Keçiören Seçimi

Yavaş, Keçiören'deki seçim sonuçlarına da değindi. Eylül ayında yapılan anketlerde Keçiören'de önde olduklarını belirtti. Ancak uygun bir aday bulamadıklarını ve sonunda Mesut Özarslan'ın kendileri için uygun olduğunu belirterek seçim stratejilerini anlattı.

Gelecek dönemde Ankara'da nasıl bir yol izleyecekleri konusunda da açıklamalarda bulunan Yavaş, mecliste çoğunluğa sahip olduklarını ve diğer parti temsilcilerine de Ankara'yı birlikte yönetme çağrısı yapacaklarını belirtti. Halkın kendilerine verdiği desteğin farkında olduklarını ve yolsuzluk yapmayacaklarını, vaat ettikleri projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını ifade etti.

Ümit Özdağ'a Suikast Planı Ümit Özdağ'a Suikast Planı

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan'ın Açıklamaları

Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan da mutluluklarını ve gururlarını dile getirdi. Hizmet için geldiklerini ve belediyeciliğin önemine vurgu yaptı. Yolsuzluk ve hırsızlığa izin vermeyeceklerini, vaat ettikleri projeleri gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kaynak: ANKA