Ankara'da suç örgütüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldı.

Ankara'da suç örgütü soruşturması: Emniyet görevlileri görevden uzaklaştırıldı

Bu karar, suç örgütüne ilişkin 61 sanığın yargılandığı davanın Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ettiği bir dönemde geldi. Soruşturma aşamasında gizli tanık olan ve yurt dışına kaçtığı iddia edilen Serdar Sertçelik’in ifadesi sonrasında alındı.

Sertçelik, ifadesinin içeriği konusunda polisler tarafından yönlendirildiğini ve AKP’li bazı yöneticilerin ismini vermesi için zorlandığını iddia etmişti. İçişleri Bakanlığı’nın bu iddiaların ardından 9 Mayıs’ta üç emniyet görevlisini görevden uzaklaştırdığı belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, suç örgütüne yönelik iddialarda adı geçen kamu görevlileri hakkında resen soruşturma başlattığı ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu raporunun hazırlanmasının ardından şüpheliler hakkında adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Ünlü Oyuncu Nesrin Cavadzade Tatilinden Plaj Pozlarını Paylaştı Ünlü Oyuncu Nesrin Cavadzade Tatilinden Plaj Pozlarını Paylaştı

Kaynak: Haber Merkezi