Ankara'da yarın gerçekleştirilecek olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından trafiğe kapatılacak yollar açıklandı. Başkentte yaşayan vatandaşların dikkatine sunulan liste, seçim günü trafiğin akışını etkileyecek yolları içeriyor.

Hangi Yollar Kapatılacak?

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklamada, seçim nedeniyle kapatılacak olan yollar detaylı bir şekilde belirtildi. Bu yollar arasında Ihlamur Caddesi'nin Atatürk Bulvarı ile İzmir 1 Caddesi arasındaki bölümü, Elgün Sokağın Necatibey Caddesi ile İzmir 1 Caddesi arasındaki bölümü, ve birçok ana arter bulunuyor.

Yarın seçim nedeniyle trafiğe kapatılacak olan yolların dışında, buralara bağlanan caddelerin ve sokakların da kullanıma kapatılacağı belirtildi. Özellikle 1056. Sokağın tamamı, 2628. Sokağın tamamı ve 309. Caddenin 272. Cadde ile 310. Sokak arasındaki bölümü gibi noktaların trafiğe kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamanın tamamı şöyle: 

Ümit Özdağ'a Suikast Planı Ümit Özdağ'a Suikast Planı

'Ihlamur Caddesinin Atatürk Bulvarı ile İzmir 1 Caddesi arasında kalan bölümünün, Elgün Sokağın Necatibey Caddesi ile İzmir 1 Caddesi arasında kalan bölümünün, Ihlamur Sokağın tamamının, Kızılırmak Caddesinin Esat Caddesi ile Olgunlar Caddesi arasında kalan bölümünün, 9. Caddenin Bişkek Caddesi ile Şehit Meryem Yılmaztürk Caddesi arasında kalan bölümünün, 15. Caddenin 9. Cadde ile 12. Sokak arasında kalan bölümünün, 11. Sokağın Şehit Meryem Yılmaztürk Caddesi ile 15. Cadde arasında kalan bölümünün, 1056. Sokağın tamamının, Tavuskuşu Sokağın Dikmen Caddesi ile Şehit Alaattin Saraçyakupoğlu Sokak arasında kalan bölümünün, Karşıyaka Sokağın Tavuskuşu Sokak ile Veznedar Sokak arasında kalan bölümünün, 2630. Sokağın tamamının, 2628 Sokağın tamamının, 2638 Sokağın 2639 Cadde ile 2628 Sokak arasında kalan bölümünün, 1730. Sokağın Batı Bulvarı ile Necdet Evliyagil Sokak arasında kalan bölümünün,Necdet Evliyagil Sokağın 1728. Sokak ile 1730. Sokak arasında kalan bölümünün, 1728. Sokağın Batı Bulvarı ile Necdet Evliyagil Sokak arasında kalan bölümünün, 309. Caddenin 272. Cadde ile 310. Sokak arasında kalan bölümünün, 272. Caddenin 309. Cadde ile 310. Sokak arasında kalan bölümünün, 310. Sokağın 309. Cadde ile 272. Cadde arasında kalan bölümünün ve buralara bağlanan caddelerin/sokakların tamamı trafiğe kapatılacak.'

Seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman, saat kaçta başlayacak? Seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Kaynak: İHA