Ankara'da Altındağ ilçesinde korkunç bir olay yaşandı. Ruhsal problemleri olduğu bildirilen 15 yaşındaki bir çocuk, bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştığı 16 yaşındaki ablasını sırtından bıçakladı. Ağır yaralanan genç kız tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Saldırgan kardeş ise olay yerinde yakalanarak gözaltına alındı.

ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi'nde Kız Öğrenci Yurdu'nda Yangın Çıktı ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi'nde Kız Öğrenci Yurdu'nda Yangın Çıktı

Olay, 26 Nisan'da General Zeki Doğan Mahallesi'nde, 551. Sokak'taki bir apartman dairesinde meydana geldi. 15 yaşındaki E.İ., ablası B.S.İ. (16) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın şiddetlenmesiyle birlikte E.İ., ablasını sırtından bıçakladı. Çevredeki sakinlerin ihbarı üzerine sağlık ve polis ekipleri hızla bölgeye ulaştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı B.S.İ.'ye müdahalede bulundu, ancak tüm çabalara rağmen genç kız kurtarılamadı ve olay yerinde hayatını kaybetti. Polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren E.İ.'yi kısa sürede yakaladı ve gözaltına aldı. Gözaltına alınan E.İ.'nin ruhsal problemleri olduğu belirtildi.

Ygh

Kaynak: İHA