Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı

Ankara’da 1 Mayıs İşçi Bayramı Coşkusu Tandoğan Meydanı'nda

Ankara, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Tandoğan Meydanı, bu anlamlı gün için bir kez daha işçi ve emekçilerin buluşma noktası olacak.

Kutlamalar Ne Zaman ve Nerede?

DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ADO'nun çağrısıyla saat 12.00'de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde bir araya gelecek olan kalabalık, coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirecek. Ardından saat 13.30'da Tandoğan Meydanı'nda büyük bir miting düzenlenecek.

Kutlamaların Merkezi: Tandoğan Meydanı

Ankara'daki 1 Mayıs kutlamalarının merkezi olan Tandoğan Meydanı, DİSK İç Anadolu Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, Ankara Tabip Odası (ATO) ve Ankara Diş Hekimleri Odası tarafından "Yaşasın 1 Mayıs" sloganıyla renklendirilecek.

Katılım Çağrısı Meslek Örgütlerinden ve STK'lardan

Sadece sendikalar değil, çeşitli meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de Tandoğan Meydanı'nda buluşacak. Bu birlik ve dayanışma, işçi ve emekçilerin sesini daha güçlü bir şekilde duyurmasını sağlayacak.

Metro Ücretsiz

Cumhurbaşkanı Kararı ile yayımlanan Resmi Gazete'ye göre, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Ankara'da metro seferleri ücretsiz olacak. Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı, kutlamalara katılanlara ücretsiz olarak hizmet verecek.

Kaynak: ANKA