Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kurban Bayramı süresince 5 ilçede kurulan kurban kesim alanlarında, soğuk zincir araçlarıyla vatandaşların getirdiği kurban eti bağışlarını topladı.

Meteoroloji saat verdi: İstanbul dahil birçok il için gök gürültülü sağanak uyarısı Meteoroloji saat verdi: İstanbul dahil birçok il için gök gürültülü sağanak uyarısı

PORTAŞ Soğuk Hava Deposu'nda Toplanan Bağışlar

ABB'nin yazılı açıklamasına göre, "Paylaştığın senindir, hemşehrini sevindir" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Keçiören Ovacık, Yenimahalle Yakacık, Çankaya Mühye, Mamak Ortaköy ve Gölbaşı Oğulbey ilçelerinde kurulan kurban kesim alanlarında bekleyen soğuk zincir araçları, vatandaşların kurbanlıklarını kestikten sonra etlerini bağış olarak kabul etti.

A W229444 04

PORTAŞ Soğuk Hava Deposu'na Etkin Katılım

Bağış yapmak isteyen vatandaşlar ayrıca, Toptancı Hali'nin yanında bulunan PORTAŞ Soğuk Hava Deposu'na da et getirerek yardıma katıldı. PORTAŞ Soğuk Hava Deposu, bayramın ilk günü saat 23.59'a kadar ve ikinci günü saat 13:00'e kadar et bağışlarını kabul ederek sosyal destek alan ailelere dağıtılmak üzere planladı.

A W229444 05

Sosyal Yardım Süreci ve Dağıtım

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, etlerin puanlama sistemine göre dağıtılacağını ve belirtilen saatler dışında bağış kabul edilmediğini belirtti. Yanmaz, kampanyanın ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Paylaştığın senindir, hemşehrini sevindir' sloganıyla bu Kurban Bayramı'nda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmayı hedefledik. Hayırsever vatandaşlarımızın kurban et bağışlarını birinci gün 24.00'e kadar, ikinci gün ise öğlen 13.00'e kadar kabul edeceğiz. Ardından ekiplerimiz, sosyal yardım alan aileleri puanlama sistemine göre en yüksek puandan başlayarak etlerle destekleyeceğiz. Destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyoruz.”

A W229444 02

Kaynak: İHA